İade Koşulları

Okupabukupa.com’dan satın aldığınız kupadan memnun kalmazsanız eğer kullanmamak şartıyla elinize ulaştıktan sonra on dört (14) gün içerisinde kişiye özel tasarım(Tüketicinin istekleri veya kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan ürünler) olmaksızın iade edebilirsiniz. İade işleminin yapılabilmesi için iade edilecek ürünlerin; hiç kullanılmamış, zarar görmemiş olması gerekir. Belirtilen şartlara uygun olmayan ürünlerin iade/değişim işlemleri gerçekleştirilememektedir.

İade etmek istediğiniz ürünleri bize gönderirken; faturanızın tüm nüshalarını da kargo paketinin içerisine koyarak kargolamanız gerekmektedir.

14 gününü aşan bildirimlerde maalesef iade kabul etmiyoruz. İsteğiniz bize ulaştığında yetkililer tarafından değerlendiriliyor ve iadeniz onaylandığında size bir onay e-mail’i gönderiliyor.

İade edeceğiniz ürünü eksiksiz, kullanım hatası sonucu zarar görmemiş haliyle, sipariş numarası ve okupabukupa.com’un doğru adresini içerecek şekilde geri gönderdiğinizden emin olmalısınız. Ürünün kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları bize iade ettiğiniz paketin içinde eksiksiz ve hasarsız bir şekilde bulunmalıdır.

İade ürünlerinizi size vereceğimiz kargo koduyla birlikte ilgili kargo firmasına teslim etmelisiniz. Başka türlü gönderilen iade kargolar kabul edilmeyecektir.

İadenizi onaylamadan önce ürünle ilgili incelemeyi ‘okupabukupa.com – İade Bölümü’ yapıyor.

Yapacağınız iade gönderimlerinin kargo ücreti okupabukupa.com’a ait olacaktır.

İadeniz Onaylandıktan Sonra

İade onayınızı takip eden on gün içerisinde ürün bedelinizin geri ödemesini yapıyoruz. Kredi kartı ile yaptığınız ödemelerde ürün bedeli, iade onayınızı takip eden yedi gün içerisinde bankanıza geri ödeniyor.

Kredi kartınıza yatırılan geri ödemenin banka hesabınıza yansıması ortalama iki, üç hafta sürebiliyor. Kredi kartıyla yapılan alışverişlerde geri ödenen tutarın bankaya devrinden sonraki süreçte yaşanabilecek olası gelişmeler tamamen banka işlem süreci ile ilgili olup okupabukupa.com’ un sorumluluğunda değildir. Bu yüzden bu tür sorunlarda herhangi bir müdahalede bulunma hakkımız yoktur.

Özel Koşullar

Siparişiniz teslim edildiğinde, kargo yetkilisi teslimat yerinden ayrılmadan önce paketinizi açmalı ve ürünü kontrol etmelisiniz. Özellikle ezilmiş, yırtılmış, açılmış veya ıslanmış paketlerde bunu yapmanız çok önemlidir.

Orijinal ambalajı zarar görmüş, bozulmuş, açılmış, tahrip edilmiş, herhangi bir şekilde denenmiş, kullanılmış, kullanımdan dolayı zarar görmüş ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.

Ürünün iadesi, ürünün bütün standart aksesuarları; ambalajları tam olarak orjinal paketleri ile birlikte geri gönderildiğinde alınmaktadır. Teslimattan sonraki 14 günü aşan sürelerde ‘Cayma Hakkı’yla iade söz konusu değildir.

Müşteri, ürünü, teslim aldığı andaki durumu ile geri vermekle ve kullanımdan kaynaklanan ticari kaybı ödemekle yükümlüdür.